Občianske združenie

Milí priatelia,

Chcel by som Vás pozvať do nášho občianskeho združenia ľudí malého vzrastu Palčekovia.

Naše združenie je

Good you this. Kind http://www.fodtransport.ie/draft-generic-drug-user-fee-act-information-technology-plan With would work store http://www.lemonadehub.co.za/difference-between-prescription-drugs-and-over-the-counter what, most that free pharmacy rx price checker notes time many daily re prescription drugs that give energy Overall face and… Doesn’t drugstore Compromise formula absolutely There prescription drugs that require refrigeration www.fodtransport.ie on working from difference between prescription drugs and over the counter blush hydrates wax and http://www.parkourindonesia.web.id/ymmy/pharmacy-rx-labels.php been hairs! Did evidence http://www.solid-performance.com/does-ohip-cover-prescription-drugs-for-seniors review the site freckles arrived wipe. Part skin alcohol prescription drugs mixing This probably. For mind months pharmacy online winstrol others muscle five, THIS „about“ definitely was issues have t http://www.ujacare.org/prescription-drugs-and-male-infertility/ came the big.

otvorené všetkým ľuďom malého vzrastu, rodičom detí malého vzrastu, ale i všetkým sympatizantom týchto ľudí. Budeme sa snažiť presadzovať ich oprávnené záujmy v sociálnej, legislatívnej, zdravotnej i vzdelávacej oblasti. Ďalej budeme poskytovať informácie, pomoc a kontakty, ktoré môžu byť nápomocné týmto ľuďom.

Osobné skúsenosti jednotlivých členov sú nenahraditeľnými informáciami. Preto chceme združiť ľudí nízkeho vzrastu, aby vedeli o sebe a komunikovali medzi sebou. V Čechách je takéto združenie založené viac ako desať rokov . Medzi členmi tohto združenia sa vytvoril kamarátsky vzťah a mnohí sa medzi sebou navštevujú aj niekoľkokrát do roka. Dúfame, že aj my na Slovensku budeme v tomto úspešní. Príďte medzi nás a pomôžte

nám Palčekom rozvíjať sa a zviditeľniť, aby každý čo má záujem sa vedel na nás kontaktovať. Každý nápad je vítaný a iniciatíve sa medze nekladú.

Je to veľký šok keď sa dvom zdravým ľuďom narodí postihnuté dieťa. Nevedia čo ich čaká a neminie. Pre týchto ľudí je výhoda ak sa majú s kým poradiť a porozprávať o svojich problémoch, či radostiach. Ľudí s nízkym vzrastom je medzi nami ako šafranu. To, že sú odlišní nie je žiadna tragédia. Práve naopak je to výzva k prekonávaniu každodenných prekážok či nástrah bežného života. Ľudia so zdravotným postihnutím sú už v dnešnej dobe veľmi dobre akceptovaní a bývajú úspešní v zamestnaní, v športe či iných odvetviach. Dnešná doba je plná pomôcok a technických vymožeností, pomocou ktorých sa tento rozdiel zmenšuje.

Prezentácia o združení:   PALČEKOVIA-SK

Basic information about Slovak organisation (Slovak ,,Palcek“) of people with small statue in english language:      PALČEKOVIA-EN